نرم افزار حضور غیاب مناسب برای تجارت شما کدام است؟

اگر هم‌اکنون در حال مطالعه‌ی این مطلب هستید، به این معنی است که به دنبال یک نرم‌افزار مناسب برای حضورغیاب و مدیریت کسب و کار خود می‌گردید. مدیریت زمان برای هر شغلی در هر سطح و ابعادی است. امروزه هر شرکتی برای افزایش بهره‌وری خود به فناوری متکی است. سیستم‌های نوین حضور غیاب و مدیریت کارکنان هم بر پایه فناوری بنا شده‌اند. در ساختار یک شرکت داده‌ها اسناد و مدارک بخش مهمی از یک شرکت را تشکیل می‌دهند. جمع‌آوری، ارزیابی و تحلیل این داده‌ها نیازمند یک سیستم جامع و دقیق است. سیستمی که با کمترین خطا و به با سرعت بالایی پردازش کند. مسلما این ویژگی‌ها خارج از توان انسان است. بنابراین شرکت‌های امروزی برای ارتقای سطح خود و افزایش بازدهی همواره در جستجوی نرم افزار حضورغیاب مناسب هستند.

چگونه نرم افزار حضور غیاب مناسب برای شغل خود را بیابیم؟

ردیابی عملکرد کارمندان و ارزیابی ساعات کاری آنها بخش مهمی از سیستم منظم اداری است. اگر یک کسب‌وکار موفق و پرسود می‌خواهید، باید این جوانب را در نظر بگیرید. از طرفی حقوق کارمندان مطابق با قوانین کارکرد، باید برحسب ساعات فعالیت پرداخت شود. در بسیاری از کشورها پرداخت حقوق بر اساس مدت زمانی که فرد به پروژه اختصاص داده است، تعیین می‌شود. سیستم محاسبه این زمان‌ها، نرم افزار حضور و غیاب و ردیابی زمان است. به کمک این تکنولوژی پیشرفته، کارفرما می‌تواند عملکرد هریک از کارکنان را به دقت بررسی کند. اینکه کدام کارمند چه زمانی وارد محل کار می‌شود؛ چه زمانی برای انجام یک کار صرف می‌کند و چه بازدهی دارد، توسط این نرم افزارها قابل مشاهده است.

با نگاهی به تمام مزایای سیستم‌های ردیابی زمان و حضورغیاب، درک می‌کنید که زمانی که برای پیدا کردن یک نرم افزار حضور غیاب مناسب گذاشته‌اید، بیهوده نبوده است. چرا که یک نرم افزار حضورغیاب مناسب درطولانی مدت از هدر رفت سرمایه زمانی و مالی زیادی جلوگیری می‌کند. پس ارزش آن را دارد که برای انتخاب نرم افزار حضورغیاب مناسب به قدر کافی مطالعه کنید و با متخصصان با تجربه در این زمینه مشورت کنید.

ابتدا شغل خود را تعریف کنید

اغلی برنامه‌های حضور غیاب و ردیابی زمان ویژگی‌های مشابهی دارند. اما این بدین معنی نیست که عملکرد همه‌ی آنان یکسان است. در واقع کیفیت کار در این نرم افزارها بسیار مهم است. برای اینکه بدانید کدام نرم افزار برای کسب‌وکار شما مناسب‌تر است، ابتدا باید به سوالاتی در مورد شرکت خود پاسخ دهید؛

  • چه تعداد نیروی کار در شرکت شما حضور دارند؟
  • آیا از نیروی دورکار در کسب‌وکار خود بهره می‌برید؟
  • کارمندان شما به صورت متمرکز کار می‌کنند یا خیر؟
  • آیا در ارتباط مستقیم با مشتریان هستید؟ در این صورت نیاز به بخش مجزایی در سیستم مدیریت کسب و کار خواهید داشت.
  • آیا از این نرم افزار برای مدیریت یک برنامه ثابت استفاده می‌کنید یا سیستم اداری شما مدام در حال تغییر است؟

پاسخ به این سوالات و موارد دیگر کمک می‌کند درک بهتری از  نیاز خود پیدا کنید. با توجه به تعداد انبوهی از نرم‌افزارهای مدیریت کسب و کار، لازم است زمانی را برای انتخاب یک نرم افزار حضورغیاب مناسب برای کسب‌وکار خود اختصاص دهید. توجه داشته باشید هر گزینه‌ای که انتخاب کنید،  باید با مقررات و قوانین موجود در کشور همخوانی داشته باشد. در غیر این صورت نرم کاربری چندانی برای شما نخواهد داشت. هرچه انعطاف پذیری یک سیستم بیشتر باشد، بهتر می‌توان آن را با شرایط و قوانین سازمانی یک شرکت سازگار نمود. در این راستا نیاز است با مهم‌ترین فاکتورهای لازم برای انتخاب یک نرم افزار حضور غیاب آشنا شوید. در مقالات دیگری از سری موضوعات مرکز تایمزی با معرفی این فاکتورها، در انتخاب یک سیستم مناسب برای کسب‌وکارتان همراه شما خواهیم بود. 

منبع:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا